Autotest: VW Arteon Shooting Brake. Švihák lázeňský

Volkswagen Arteon v novém provedení shooting brake v sobě snoubí dynamický vzhled s pořádnou porcí praktičnosti. A to je kombinace, kterou bude mít rád každý.


Autor: Radim Kolibík

Start spolupráce s Auto Heller nám udělal radost. Když se ukázalo, že jako první dostaneme do testu žhavou novinku od Volkswagenu, byla radost dvojnásobná. Manažerská kombi, která nejsou tak úplně kombi se mi líbila už před lety, když tuto kategorii vrátil na výsluní Mercedes. A líbí se mi i v případě, že se toho chopí Volkswagen.

Jasně, není to pro Čechy tak nezbytné kombi s nejvíc největším kufrem na celé planetě, ale kdyby na to nějakým šíleným řízením osudu přišlo, tu ledničku při troše snahy taky odveze, a navíc u toho nebude vypadat jak stěhovák. Je to prostě moderní a módní shooting brake. Elegán se sportovním duchem.

Hned po příchodu do autosalonu je jasné, že u Hellera to má pořád styl a kulturu. Vítá mě sličná recepční, sice je schovaná za protivirovým sklem, ale její úsměv očividně žádné sklo nezastaví. Tady je svět v pořádku.

Modrý krasavec čeká na salonu po boku červeného sedanu a já mám možnost posoudit, který z nich je větší švihák. Těžká volba, červená sedanu sekne, ale křivky nového shooting brake mi připadají o chlup zajímavější. Líbí se mi ten jeho profil. Než s Lukášem Zbořilem, vedoucím prodeje, vyřídíme nezbytné papírování, už se kolem auta motá fotograf. Stačí mu jen naznačit, že jsou na chromu drobné zaschlé kapky a hned je tu paní z myčky, aby masku vyleštila k dokonalosti. To jsou služby! Radim normálně chrochtá blahem.

Když uděláme papíry, jdeme zpátky k autu. Beru za kliku a okno v bezrámových dveřích bleskurychle sjede o kousek dolů. To je strašně cool! Konečně můžu dovnitř. Lukáš mě seznamuje se základními ovládacími prvky a předává návod k obsluze, ale tentokrát to vypadá, že nebude třeba. Tady je totiž vše tam, kde čekáš. Interiér je načančaný a moderní, ale pořád je to Volkswagen a všechny ovládací prvky jsou tam, kde už dvacet let mají být. Design pro design a drbání se pravou rukou za levým uchem nechávají Němci jiným. V pořádku! 

Celý článek najdete >>ZDE<<
Pokud máte o daný vůz zájem, kontaktujte naše prodejce.

Galerie
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.